KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11176022
*
nr 1117 6022
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Domnarvet, 30x40 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 20:22:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 18:52:31
1
Vinnande bud
- Tema
3 jul
Lars Norrman
SPECIALAUKTION LARS NORRMAN - PROVENIENS KAPTEN BENGTSSON - GALLERI BENGTSSON, STOCKHOLM
Läs mer om Lars Norrman
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: domnarvet lars norrman olja oljemålning oljemålningar stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:44
-
8111 Oljemålning
Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Hus. Signerad. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:45
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:50
-
9096 Oljemålning
Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Signerad, fjäll..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:38
-
8328 Oljemålning
Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:07
-
8137 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, ku..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
nr 1117 6022
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Domnarvet, 30x40 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/7 18:52:31 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
3 jul
Lars Norrman
SPECIALAUKTION LARS NORRMAN - PROVENIENS KAPTEN BENGTSSON - GALLERI BENGTSSON, STOCKHOLMLäs mer om Lars Norrman
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: domnarvet lars norrman olja oljemålning oljemålningar stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:44 -
8111 Oljemålning
Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Hus. Signerad. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:45 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:50
-
9096 Oljemålning
Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Signerad, fjäll..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:38 -
8328 Oljemålning
Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:07 -
8137 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, ku..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42